top of page

Позаурочна робота

       Позакласна і позашкільна робота – це робота в вільний від навчальних занять час, направлена на задоволення різних потреб і інтересів, як шкільного колективу в цілому, так і окремих школярів. Під позакласними заняттями розуміють той захід, який здійснюється в школі, однак поза рамками уроків, поза навчальними планами і програмами занять, які тісно зв’язані з цілями і завданнями виховання. Назву поза навчальної, одержала різноманітна навчально-виховна робота з учнями, яка проводиться самою школою поза основних навчальних занять. У першу чергу, це діяльність педагогів, батьків і учнів, яку організовує школа в вільний від основних занять час.

       Таким чином, позаурочною називається така діяльність школярів, яка організована під керівництвом учителів у вільний від навчальних занять час, спрямовані на здійснення мети і завдань виховання і яка входить у рамки діяльності сучасної загальноосвітньої школи.

Позаурочна робота – це робота в вільний від навчальних занять час, спрямована на задоволення різних потреб та інтересів, як шкільного колективу в цілому, так й окремих школярів. Під позаурочними заняттями розуміють той захід, який здійснюється в школі, однак поза рамками уроків, поза навчальними планами і програмами занять, які тісно зв’язані з цілями і завданнями виховання. В першу чергу, це діяльність педагогів, батьків й учнів, яку організовує школа в вільний від основних занять час. Позаурочна робота містить різні заняття виховного характеру і заходи, не передбачені обов’язковою програмою. Вона займає значне місце в загальній системі виховання і включає різноманітність занять навчально-виховного характеру, передбачаючи оволодіння знаннями, технікою, мистецтвом, фізичною культурою, суспільно-корисною працею.

        Позаурочна робота розпочинається з уроку, тому вона є його логічним продовженням. Результати позаурочної і позашкільної роботи визначаються тим, у якій мірі виростає в дітей бажання знань і прагнення до суспільно-корисної праці.

Позакласна робота, як і позашкільна є значним засобом всебічного розвитку учнів. У її завдання входить закріплення одержаних у школі знань, їх поглиблення і застосування на практиці, розширення політехнічного і загальнонавчального горизонту, розвиток суспільно-корисної активності і самодіяльності учнів, виявлення і формування їх індивідуальних відносин, виховання високоморальних якостей особистості.

bottom of page